tel.+48 507 090 707 34-325 Łodygowice/Żywiec
woj. śląskie
ul. Kaniów 4
Cięcie laserowe Toczenie Spawanie robotem Gięcie krawędziowe Frezowanie Gięcie rur
Frezowanie Konstrukcje stalowe Lakierowanie proszkowe Formowanie Spawanie MIG/MAG/TIG Śrutowanie
Pozostałe usługi
Toczenie CNC

Świadczymy usługi toczenia na nowoczesnych obrabiarkach sterowanych numerycznie obsługiwanych przez wykfalifikowany i doświadczony zespół tokarzy. Obrabiarki CNC pozwalają na znaczne przyspieszenie procesu obróbki ubytkowej oraz osiągnięcie maksymalnej precyzji wykonania.

Wyposażenie parku maszynowego:

Tokarka CNC HAAS SL20 Long Bed
Parametry tokarki:
- maksymalny przelot wrzeciona – 51 mm
- maksymalna średnica toczenia z pręta – 45 mm
- średnica uchwytu – 210 mm
- średnica przelotu nad łożem – 584 mm

Tokarka CNC HAAS ST 30ss
Parametry tokarki:
- maksymalna średnica toczenia pręta – 76 mm
- max średnica cięcia – 406 mm
- maksymalna długość cięcia – 660mm
- rozmiar uchwytu mocującego – 254 mm
- średnica przelotu nad łożem – 806 mmRobot spawalniczy

Mamy możliwość zrobotyzowania całego procesu spawania, gdyż posiadamy nowoczesnego 6-cio osiowego robota spawalniczego renomowanej firmy YASKAWA MOTOMAN model EA 1900N wraz z obrotowym stołem RM2 wpływających na znaczne zwiększenie wydajności.

Do zalet zastosowania powyższego robota należą:

- niezawodność i wysoka jakość spoin
- stabilny łuk
- 100% powtarzalność
- skrócenie procesu spawania
- obniżenie kosztów przez zmniejszenie zużycia materiałów spawalniczych

Dane techniczne

Liczba ruchów osi : 6
Powtarzalność: ±0,08 mm
Max ładowność stołu: 250kg

Gtętarka krawędziowa

Gięcie krawędziowe blach daje 100% powtarzalność obróbki przy dużej precyzji gięcia. Optymalne wykorzystanie surowca zapewnia minimalną ilość odpadu co przekłada się na niski koszt jednostkowy przy dużej serii produkcji.

Dysponujemy wysokiej klasy prasą krawędziową:

- 160 ton nacisku
- maksymalna długość materiału: 3m (max. głębokość gięcia do 35 cm)
- przy długości materiału do 2m – głębokość gięcia do 1m

Obróbka metali może odbywać się na:

- stali zwykłej
- stali ocynkowanej
- stali nierdzewnej
- stali aluminiowej
- stali lakierowanej lub powlekanej

Frezowanie CNC

Świadczymy usługi frezowania na nowoczesnych obrabiarkach sterowanych numerycznie obsługiwanych przez wykfalifikowany i doświadczony zespół frezerów. Obrabiarki CNC pozwalają na znaczne przyspieszenie procesu obróbki ubytkowej oraz osiągnięcie maksymalnej precyzji wykonania.

Wyposażenie parku maszynowego:

Frezarki Haas VF-2
Parametry frezarki:
- stół roboczy – 1321 x 457 mm
- przesuw X/Y/Z – 1270/508/635 mm
- maks. obciążenie stołu – 1588 kg
- dokładność pozycjonowania maszyny +/-0,005 mm
- posuw roboczy – 16,5 m/min
Termoformowanie

Posiadamy jedną z najlepszych maszyn do termoformowania próżniowego na rynku a mianowicie INFRAFORM TFS 150 wyposażonej w podzespoły takich renomowanych marek jak:

- MITSUBISHI
- BECKER
- ELSTEIN
Maszyna do termoformowania stosowana jest w produkcji elementów przestrzennych z tworzyw sztucznych, wykorzystywana zarówno w produkcji opakowań, jak i wyrobów wielkogabarytowych. :

Zaletami termoformowania są:
- możliwość wytwarzania wyrobów o niewielkiej grubości ścianek
- niewielki koszt wyrobu jednostkowego
- duża różnorodność surowca do formowania
- wielokrotne użycie form
- niewysoka cena form

Dane techniczne - Model :TFS 150
- Obszar roboczy: 1500x1000
- Głębokość tłoczenia: 300
- Promienniki podczerwieni: ELSTEIN
- Sterownik: TAK
- Dotykowy panel operatorski: MITSUBISHI
- Pomiar temperatur: MITSUBISHI
- Chłodzące dysze jonizacyjne: TAK
Gięcie rur i profili

Automatyczna giętarka dwupoziomowa do gięcia rur i profili CNC 50 TBRE

Giętarka ta umożliwia precyzyjne gięcie ciasnych łuków metodą matrycową oraz zwijanie rur przez popych umożliwiając uzyskanie kształtów przestrzennych takich jak np. spirala. Zaawansowane oprogramowanie maszyny pozwala na łatwe programowanie takich elementów jak oparcia krzeseł, łuki balustrad itp.
Spawanie MIG/MAG/TIG

W ramach naszej oferty możemy zaproponować kompleksowe usługi spawalnicze, obejmujące spawanie metodami MIG, MAG oraz TIG. Nasza firma posiada nowoczesny sprzęt pozwalający na szybkie i precyzyjne spawanie stali czarnej oraz stali nierdzewnych.

Metoda MIG/MAG

MIG/MAG (Metal Inert Gas / Metal Active Gas) to metoda spawania, w której wytwarzany jest łuk elektryczny, jarzący się pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektroda to ciągły drut, który stapiany jest przez łuk elektryczny tworząc w ten sposób spoinę. Podczas całego procesu wykorzystuje się gaz ochronny – obojętny (metoda MIG) lub aktywny (metoda MAG).

Główną zaletą tej metody jest niezwykle wysoka wydajność. Istotny jest również fakt, że można za jej pośrednictwem spawać bardzo różne materiały. Jakość spoin jest na niezwykle wysokim poziomie.

Metoda TIG

Spawanie metodą TIG (Tungsten Inert Gas) polega na wykorzystaniu nietopliwej elektrody wolframowej wytwarzającej łuk spawalniczy do powierzchni spawanej. Metoda nie wymaga wykorzystania dodatkowego materiału, aczkolwiek nie wyklucza jego użycia.

Główne zalety tej metody: brak żużlu, wysoka jakość spoin, umożliwia łączenie różnych materiałów, również bardzo cienkich.


Śrutowanie

Dysponujemy komorą śrutowniczą umożliwiającą obróbkę elementów o wymiarach 2,25x 1,45m.

Proces śrutowania jest metodą wzmacniania, polerowania a przede wszystkim czyszczenia powierzchniowego. Jest powszechnie stosowany w przemyśle metalowym, samolotowym, konstrukcyjnym i wielu innych gałęziach przemysłu, ponieważ w stosunku do tradycyjnego procesu szlifowania powierzchnia poddana temu procesowi jest dużo gładsza a sam śrut dociera w trudno dostępne miejsca (wszelkiego rodzaju zakrzywienia, rogi)co stanowi znaczącą przewagę w stosunku do tradycyjnych sposobów szlifowania. Pozwala na uzyskanie jednolitej chropowatości i matowości całej powierzchni, polepszając w ten sposób przyczepność farby proszkowej.

Nasz zakład wykorzystuje technologie obróbki strumieniowo-ściernej takie jak:

- technologia śrutowania wirnikowego
- technologię śrutowania pneumatycznego (szkiełkowanie)

Technologia śrutowania wirnikowe jest metodą która poprzez zamianę energii silnika elektrycznego wytwarza czyszczącą energię kinetyczną turbiny wyrzutowej. Wydajność każdej turbiny wacha się w przedziale 60-1200kg/min. Do samego śrutowania wykorzystujemy śrut o różnej granulacji. Technologia śrutowania pneumatycznego polega na pneumatycznym przyspieszeniu media czyszczącego sprężonym powietrzem za pomocą dysz, na obrabiane detale. W metodzie tej wykorzystujemy specjalną piaskarkę kabinową z serii PKC charakteryzującą się bardzo dużą wydajnością oraz żywotnością a za medium czyszczące służą kuleczki szklane lub śrut. Obrabiane mogą być zarówno detale ze stali czarnej jak i nierdzewnej a po obróbce uzyskujemy bardzo estetyczne wykończenie elementów nierdzewnych, lub perfekcyjnie przygotowane detale ze stali czarnej np. do lakierowania proszkowego lub chromowania.


FrezowanieKonstrukcje stalowe

W naszym zakładzie zatrudniamy wykwalifikowany i doświadczony personel spawaczy, posiadających na koncie wiele pomyślnie zrealizowanych zleceń dla naszych klientów. Jesteśmy wyposażeni w profesjonalne półautomaty spawalnicze lincoln Magster 351 przeznaczone do spawania stali niskowęglowych i niskostopowych metodą MIG/MAG.


Najważniejsze parametry:

Dane techniczne lincoln Magster 351
Zakres prądu: 40-400A
Prąd znamionowy spawania: 350A/30V
Średnica drutu spawalniczego: ∅ 0,8-1,6mm
Prędkość podawania drutu: 0-20m/min
Zakres prędkości dojścia drutu elektrodowego: 10-100 %ϑn


Lakierowanie proszkowe

Nasza lakiernia korzysta z najnowocześniejszego sprzętu firmy WAGNER X-FAMILY a dokładnie z urządzenia ręcznego Wagner Sprint X pozwalającego na szybką zmianę koloru oraz zasilania w proszek z opakowania na zbiornik, przez zastosowanie różnych węży i inżektorów. Nowoczesna i lekka konstrukcja zapewnia mobilność jak i wytrzymałość która w połączeniu z wykwalifikowaną kadrą lakierniczą jest w stanie sprostać wszelkim oczekiwaniom klienta.

Dzięki dużemu piecowi do polimeryzacji farb posiadamy małe ograniczenia gabarytowe malowanych detali, co sprawia że jesteśmy w stanie zaproponować bogate usługi w zakresie lakierowania proszkowego.


Wymiary robocze pieca:

7,60m x 2,10m x 1,5m


ZARASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEJ STRONY LAKIERNI PROSZKOWEJ


Lakiernia Proszkowa Brammet


Cięcie laserem

Oferujemy usługę wycinania laserowego przy pomocy urządzenia Trumpf TruLaser 3030. Cięcie laserem jest coraz powszechniej stosowane ze względu na możliwość wycinania skomplikowanych kształtów, uzyskiwania wysokich tolerancji wymiarowych oraz wysoką jakość ciętych krawędzi.


Zalety cięcia laserem::

- oszczędna obróbka stali
- duża precyzja i dokładność
- szybkość cięcia
- niewielka strefa wpływu ciepła
- możliwość obróbki metali kolorowych
- możliwość cięcia blach cienkichDane techniczne

Strefa robocza
Oś X : 3000 mm
Oś Y: 1500 mm
Oś Z : 115 mm
Max grubość materiału
Stal konstrukcyjna: 20mm
Stal szlachetna: 15mm
Aluminium: 15mm
Miedź: 6mm
Mosiądz: 6mm
Max. prędkość osi symultanicznie: 140 m/min


Brammet- Usługi


Oferujemy szeroki i konkurencyjny wachlarz usług produkcyjnych. Nasze doświadczenie i niezawodność w obróbce asortymentu stali czarnej, nierdzewnej i wyrobów drewnopochodnych pozwala na oferowanie produktów dostosowanych do indywidualnych potrzeb i spełniające specjalne wymagania klientów.

Umożliwiamy naszym klientom maksymalne skrócenie długości cyklu produkcyjnego i optymalizację kosztów produkcji.
KONTAKT
34-325 Łodygowice / Żywiec
woj. śląskie
ul. Kaniów 4

tel.+48 507 090 707
tel/fax 033 860 27 26


facebook
google +
twitter
YouTube